Blisko(S)Twory

Blisko(S)Twory

Hej!

Dziś chciałabym Was zaprosić do zabawy! Was i Wasze pociechy!

Kilka dni temu ruszył projekt, który ma na celu mobilizację rodziców po pierwsze i najważniejsze do kreatywnej zabawy z własnymi dzieckami, po drugie do dokumentowania tej zabawy. Po co? Aby budować rodzinne więzi – teraz i w przyszłości.

bstwory_logo_transparent

Autorką projektu jest Kinga, która już od kilku ładnych lat prowadzi bloga, gdzie znajdziecie masę inspiracji okołodziecięcych (ale nie tylko!). W 2014 roku Kinga zaproponowała swoim czytelnikom akcję o nazwie Bliskopad, która koncentrowała się na budowaniu bliskości w relacjach rodzic-dziecko. Idea była prosta: w listopadzie, kiedy na dworze jest mroźno, szaro, buro i nijako dzieci wyjątkowo mocno potrzebują naszej uwagi i bliskości – zadbajmy o nią! Jak? Kinga udostępniła listę tematów do zabaw (tematy na każdy dzień listopada), które rodzice mogli na własny sposób intepretować w zabawach z pociechami, dając jednocześnie innym rodzicom pomysł na spędzanie czasu z dziećmi i motywując ich do działania. Wystarczyło udostępnić swoje poczynania na Facebooku, Instagramie bądź na blogu, odpowiednio oznaczyć swój post, tak aby był łatwo znajdowalny dla innych uczestników i zaskoczyło! W 2015 roku cała masa Mamusiek była chętna do wzięcia udziału w kolejnej edycji Bliskopada. Tym razem Kinga oprócz listy tematów i masy własnych inspiracji  zapewniła szereg dodatkowych atrakcji (również w formie nagród rzeczowych). Kinga wokół Bliskopada zbudowała niesamowitą społeczność osób otwartych na działanie i chętnych do dzielenia się swoją codziennością z innymi! Pokazała wielu rodzicom w jaki sposób mogą zadbać o relacje z dziećmi poprzez zabawę i udowodniła, że zabawa z dzieckiem może być również świetną atrakcją dla dorosłych!

Teraz Kinga rusza z kolejnym projektem – Blisko(S)Twory. Idea jest podobna – budowanie więzi poprzez kreatywną zabawę – ale nie tylko w Listopadzie! Przez cały rok. Kiedy dusza zapragnie! Z dodatkowymi materiałami pomocowymi oraz propozycją dokumentowania zabaw w formie albumu! Dlaczego o tym piszę? Bo utożsamiam się z inicjatywą w stu procentach. Bo sądzę, że olofasolowy slow parenting powinien wykorzystać narzędzia oferowane przez Kingę. Oznacza to, że przyłączamy się do projektu i tu na blogu będziemy się z Wami dzielić naszymi interpretacjami zabaw proponowanych przez Kingę. Mam nadzieję zmotywować również i Was do działania. I wreszcie na koniec… uwaga uwaga!!!!!!!!  Mam niesamowity zaszczyt Kindze pomagać!

Jeśli jesteście zainteresowani – zachęcam do odwiedzenia strony Bliskostworów, gdzie możecie przyłączyć się do zabawy. Zapraszam również na Facebooka inicjatywy: klik klik! Wskakujcie i dzielcie się! Nie ma to jak regularny kopniak motywujący! Zapowiada się fenomenalnie!

Zapraszam całym serduchem!

 

  • Wzruszyłam się, Miruś :* dziękuję za te słowa i niesamowite wsparcie!!!