Super proste kartki świąteczne

Super proste kartki świąteczne

Jestem zwolenniczką prostoty, zwłaszcza w kwestii ręcznie robionych kartek świątecznych. Wiedzą to absolutnie wszyscy, którzy w przeszłości otrzymali ode mnie choć jedną taką karciochę! Tak więc w tym roku – przy okazji tworzenia kartek Bożonarodzeniowych również nie pokusiłam się o specjalnie wielkie szaleństwa scrapbookingowe. A jednocześnie śmiem twierdzić, że kartki wyszły bardzo przyjemne!

Pokażę Wam dziś jak powstały – krok po kroku. W moim przypadku procedura robienia każdej kartki jest jednakowa! Różnią się wyłącznie wykończeniem.

1. A zatem na początek: wycinam bazy kartek z białego papieru z delikatną fakturką.

olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_1

Docinam format stosownie do rozmiaru kopert, które chcę użyć. W tym roku spodobały mi się złocone koperty ze dedykowanymi wkładami od Heidi Swapp, więc to one wyznaczyły format moich kartek. Koperty przygotowałam na samym starcie, aby następnie wkładać do nich kolejne kartki.

olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_2

2.  Drugi krok to tło kartki. Już we wrześniu wypatrzyłam sobie bloczek papierów złoconych – idealny do kartek świątecznych. Zakupiłam go więc i czekał sobie wdzięcznie kilka miesięcy, aby uprzyjemnić mi proces grudniowego tworzenia kartek. Teraz wystarczyło tylko dociąć poszczególne papiery do odpowiednich formatów i nakleić na bazę kartki:

olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_3

3. No i można było przystąpić do ostatecznych dekoracji – to moja ulubiona część. Każdą kartkę udekorowałam w zupełnie inny sposób, korzystając przy tym przede wszystkim z różnych gotowych elementów.

Były to na przykład drewienkowe dekoracje choinkowe, złowione w promocji w Rossmanie:olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_4 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_6Przykleiłam dekorację do kartki klejem w rolce, dodałam kartkowe naklejki transparentne od Family Portraits i pierwsza kartka była gotowa! Prawda, że ekspres? Coś specjalnie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu lub przypominają sobie o kartkach na ostatnią chwilę (i dla kartkowych leniuchów takich jak ja :D).

Inny przykład kartki, to ta, którą stworzyłam używając stempli i popularnych ostatnio akwarelowych brush penów:

olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_7 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_8 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_9 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_10Na początek stemplowanie, później delikatne kolorowanie, wycięcie powstałych w ten sposób kształtów i naklejenie ich na kartkę, a następnie wykończenie transparentną naklejką. Cała filozofia.

Trzecia kartka powstała z udziałem kolorowego sznurka i kilku gwiazdek, których pełno znajdziecie w supermarketach już początkiem grudnia. Swoją drogą zastanawiam się do czego innego ludzie jeszcze wykorzystują te złote gwiazdki… Macie jakieś pomysły? I w tym wypadku nie zabrakło oczywiście transparentnej naklejki dedykowanej kartkom.

olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_11 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_12 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_13 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_14

olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_recznie_robione_1

Późniejsze kartki to była już tylko lekka modyfikacja rozmiaru i powielanie pomysłów, które przedstawiłam powyżej.

olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_recznie_robione_2 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_recznie_robione_3 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_recznie_robione_4

O! Oprócz elementów drewnianych pojawiły się też tekturowe wycinanki, które pomalowałam wspomnianymi wcześniej brush penami:

olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_recznie_robione_5 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_recznie_robione_6 olafasola_inspiracje_diy_grudzien_kartki_scrapbooking_cardmaking_recznie_robione_8

Najważniejsze co zaobserwowałam, to fakt, że mojemu procesowi tworzenia kartek nieustanne towarzyszy myślenie o bliskich osobach, do których zamierzam je wysłać. W tym roku duża część z nich dostanie kartki osobiście, co cieszy mnie wyjątkowo!

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje pomysły na super proste kartki. A Wy jak tam? Karciochy już gotowe? Kiedy zaczynacie wysyłanie? A może całkowicie już zrezygnowaliście z tej tradycji? Ja tam chyba nigdy nie zrezygnuję!

Dzięki za uwagę! Buziole,

M

 

  • Aleksandra Kruszewska

    Przepiękne kartki! Moje dopiero powstaną na dniach. Na szczęście wszystkie do rąk własnych, bo na wysłanie już mało czasu zostało.