Międzynarodowy Festiwal Krasnali

Międzynarodowy Festiwal Krasnali

Jeśli miałabym się zastanowić jaka jest najlepsza impreza dla dzieci w Polsce, to pierwszą myślą jaka pojawia się w mojej głowie jest wielkopolska „Sztuka Szuka Malucha”. Domyślam się, że jest pięknie. Dla nas jednak zdecydowanie za daleeeeeko… Więc to taka idealna impreza, idealna, bo wyidealizowana. Nie mamy zbyt wiele możliwości aby w niej uczestniczyć, choć nie ukrywam – jest to moim ogromnym marzeniem.

Hola hola, ale! Cudze chwalicie (choć nie znacie), a swojego… nie doceniacie!

Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków we Wrocławiu. Aż do tego roku nie zdawałam sobie sprawy jak ciekawe jest to wydarzenie. Tuż pod nosem. Prawie na własnym podwórku (ach kiedy to było, kiedy mieszkaliśmy w centrum miasta :P).

GE-NIAL-NA impreza. I mówię to nie dlatego, że moje dziecko bawiło się doskonale. Mówię to dlatego, że ja sama bawiłam się nie-wiem-czy-nie-lepiej-niż-Ola-Fasola.

Trzy dni atrakcji plastycznych, teatralnych, czytelniczych, smakołykowych.

Rozmawiałam z Krasnalami o tym, czy człowiekowi smakowałoby ich gumowo-piankowe ciasto, Paweł wyciskał sok kręcąc pedałami roweru, a Ola Krasnoludków się bała. Może za rok nie będzie przed nimi uciekać. Ale za to podobała jej się ciastolina, pociągi i krasnoludzka kolorowanka i breloczki.

A tak serio serio – nie ma co mówić – trzeba tam po prostu być! I przeżyć.

Wasze dzieci będą w siódmym niebie, a i Wy możecie znów poczuć się jak dziecko. Ja na przykład bardzo wkręciłam się w tworzenie własnej – krasnoludzkiej gry planszowej. Nagrody (tak, my też byliśmy zaskoczeni!) zgarnęła Fasolka (oprócz tych najsłodszych, które Mama z Tatą ukradkiem przejęli). A na dowód, że tam byliśmy… z przejęcia nie cyknęłam ani jednej foty. Poprawię się w przyszłym roku!

Tak więc rezerwujcie termin w kalendarzu – w przyszłym roku nie może Was zabraknąć we Wrocławiu, kiedy Park Staromiejski znów nawiedzą Krasnale! Widzimy się?

IMG_4384

Comments are closed.