Poeksperymentujemy?

Poeksperymentujemy?

Nie masz wrażenia, że czas pędzi niczym maratończyk, a Ty, jak śliwka w kompot wpadłeś w wyścig szczurów i nie bardzo możesz się z niego wydostać? A może czujesz, że Twoje życie to codzienna pogoń za niewiadomo czym? Kolejny sezon kupujesz buty, które po dwóch miesiącach się rozlatują? Kolor spiera się z Twoich ubrań po trzech praniach? A może dowiedziałeś się właśnie, że Twojej drukarki nie opłaca się naprawiać, taniej wyjdzie jeśli kupisz sobie nową? Nie wkurza Cię panująca w otoczeniu mania kupowania? Nie masz wrażenia, że Twoim życiem sterują producenci, którzy stale chcą Ci coś sprzedać? A może całe rzesze marketingowców, których zatrudnili, aby ten cel osiągnąć? Irytują Cię informacje, jakimi jesteś bombardowany? Dostrzegasz coraz wyższe sterty śmieci, rozrzucone w parku, gdzie spacerujesz? A może denerwuje Cię permanentny bałagan w Twoim domu? Albo marnujesz sterty jedzenia, w pełnej świadomości, że gdzieś tam w oddali masa niewinnych dzieci głoduje?

Czy nie masz wrażenia, że świat oszalał? I, że mógłby się choć na chwilę zatrzymać? I że jakby się zatrzymał, to byłby zaskoczony? I już nie chciałby tak pędzić?
Chcesz się dowiedzieć czegoś o sobie? Chcesz zmienić na lepsze świat, w którym żyjesz? Masz pomysł od czego zacząć?
Co powiesz na to, aby rozpocząć tę zmianę od siebie? Od swojego prywatnego, małego świata? Co powiesz na to aby zwolnić,  przemyśleć pewne aspekty swojej codzienności i zacząć żyć bardziej świadomie?
Jeśli chcesz, możemy to zrobić razem!
Wspólnie z Kasią (ograniczamsie.com)
Julią (nanowosmieci.pl)
i Ulą (panistrzelec.pl) chcemy Cię dziś zaprosić do eksperymentowania!
wszystkiedziewczeta_m
 
Zadanie jest proste:
Proponujemy jeden temat w miesiącu. Jedną dziedzinę życia, której przez cztery tygodnie będziemy się pilnie przyglądać, nad którą w danym miesiącu będziemy wspólnie pracować! Od Ciebie zależy co poprawiasz, w jaki sposób ulepszasz, gdzie robisz przemeblowanie, co dodajesz, z czego zrezygnujesz! I najważniejsze – co zostaje na stałe w Twojej codzienności!
Motywujemy się nawzajem do działania, dzielimy się pomysłami, wymieniamy doświadczenia i co najważniejsze: wspólnie zmieniamy rzeczywistość!
Co Ty na to?

Temat pierwszy:

Elektronika – świadome korzystanie z wynalazków współczesności.

Ograniczamy czas spędzany z nosem wściubionym w ekrany: telewizora, komputera, tabletu, smartfona.
Idziemy na powietrze. Spotykamy się ze znajomymi twarzą w twarz. W tak zwanym międzyczasie, zamiast odruchowego sięgania po urządzenie elektroniczne zatrzymujemy się. Włączamy tryb przemyśleń. Zastanawiamy się w jaki sposób elektronika oddziałuje na nasze życie. Czy przypadkiem sięganie po telefon w wolnej chwili nie jest uzależnieniem? Analizujemy ile czasu spędzamy przed ekranami, w jaki sposób ten czas spędzamy i czy na pewno tak właśnie chcemy go spędzać. Zastanawiamy się co elektronika robi z naszym życiem. Z naszymi relacjami. Uświadamiamy sobie w jaki sposób działają współcześni marketingowcy. Wyłączamy powiadomienia w aplikacjach.
Oto jak możesz się przyłączyć do akcji:
  1. Przeczytaj jaki jest eksperyment miesiąca i co mamy na jego temat do powiedzenia.
  2. Przemyśl czy chcesz w danej dziedzinie coś zmienić i dlaczego.
  3. Zastanów się w jaki sposób możesz to zrobić.
  4. Działaj!
  5. Podziel się swoim pomysłem lub jego realizacją z innymi – poprzez notkę na swoim blogu, post na Facebooku lub fotkę na Instagramie (#eksperymentujesz).
  6. Podlinkuj swoje poczynania w poście dedykowanym eksperymentowaniu – tu lub na blogach pozostałych dziewczyn (ograniczamsie.comnanowosmieci.plpanistrzelec.pl) – tak, aby każdy biorący udział w akcji mógł do Ciebie dotrzeć.
  7. Po miesiącu wprowadzania zmian przemyśl temat na nowo i spróbuj eksperyment podsumować: Jak Ci poszło? Czy chcesz wprowadzone zmiany zatrzymać w swoim życiu na stałe? A może zupełnie Ci to niepotrzebne? Co się zmieniło? Z czym były największe trudności? Gdzie można coś jeszcze poprawić?
  8. Przeczytaj nasze podsumowania i koniecznie napisz co o tym wszystkim sądzisz!
  9. Rozpocznij kolejny miesiąc biorąc udział w następnym eksperymencie.
  10. Ciesz się z faktu, że zmieniasz swój świat i świat innych na lepsze! Małymi krokami, ale do przodu!

Na dniach pojawi się tu post z moimi pomysłami jak planuję poradzić sobie z elektroniką, aby korzystanie z niej było dla mnie i mojej rodziny nieszkodliwe. Zajrzyj na blogi Kasi (ograniczamsie.com), Julii (nanowosmieci.pl) i Uli (panistrzelec.pl), bo ich perspektywa może właśnie dla Ciebie okazać się bardzo przydatna! Ja jestem pewna, że eksperymentowanie w takim zespole zmieni moje życie na lepsze! I tego chciałabym również Tobie życzyć! A zatem do dzieła!

Comments are closed.