Zabawy idealne na leśne party

Zabawy idealne na leśne party

Pamiętacie nasze zaproszenie na Leśne Party? Zapowiadałam tam, że pokażemy Wam jak można się podczas takiego przyjęcia bawić i dziś rozwiniemy ten temat!

W ostatnich tygodniach w ramach akcji Biskopad na blogu Bliskostworów pojawiały się karty pracy z zadaniami, jakie Wasze dzieci podczas leśnego przyjęcia mogą z powodzeniem realizować. Karty wystarczy wydrukować i rozdać uczestnikom imprezy! Na naszej imprezie, oprócz wspomnianych kart pracy pojawiło się kilka dodatkowych zabaw, a to oczywiście za sprawą pewnej Cioci…

Ciocia Kinga (bo o niej mowa) jak już nam coś sprezentuje, to zawsze są same hity! Tak było i tym razem, kiedy Ola dostała od Cioci w prezencie tę oto książeczkę:

Kangurowe twórcze zabawy domowe dla 2-3 latków

Na jej stronach znajdziecie przeróżne pomysły na zajęcie Waszego maluszka w domu, tymczasem my skoncentrowaliśmy się na klimatach leśnych:

Do zabawy dołączone są naklejki, które wykorzystuje się do rozwiązania kilku zagadek dotyczących mieszkańców lasu. Znajdziecie tam wiewiórkę, sowę i dzięcioła – trzeba będzie pokazać na jakiej wysokości drzewa zamieszkują, a także grzybki, listki oraz kasztany i żołędzie – idealne klimaty jesienne! My oczywiście dołączyliśmy do zabawy naklejki z liskami od Family Portraits, no bo cóż to za las bez uroczego liska? Strony z zabawami można dodatkowo pokolorować.

Oprócz zabawy z Bliskopadowymi kartami pracy i powyższą książką podczas naszej leśnej imprezy uczyliśmy się też rozbijać orzechy laskowe dziadkiem do orzechów i zajadaliśmy się tymi darami lasu ze smakiem!

A jak to wyglądało w Waszych domach? Udało Wam się zorganizować przyjęcie? Realizowaliście którąś z zabaw w ramach Bliskopada? Jeśli nie, to macie jeszcze trochę czasu, zanim Grudzień rozszaleje się na dobre w tematach około świątecznych!

Comments are closed.